Można by stwierdzić, że na dziś dzień jest to najważniejsza część naszego życia. Ale czy nie stajemy się powoli niewolnikami social mediów?

Wielu z nas używa takich aplikacji jak Facebook, Instagram, Snapchat czy Linkedin od kilku do kilkunastu razy dziennie. Sądzę że większość osób nie wyobraża sobie życia lub nawet kontaktowania się ze znajomymi inaczej niż przez social media. Każdy z nas jest zmuszony do używania ich, w innym wypadku mógłby zostać wykluczony ze społeczeństwa. Nie raz spotykałem się z podejściem, że jak czegoś nie ma w internecie to nie istnieje. Czy można więc analogicznie potraktować social media? Pokazywały mi one jak ludzie zapominali o urodzinach swoich najlepszych przyjaciół. Wystarczyła jedynie ukryta lub nie wpisana data urodzin by nikt nie pamiętał kiedy masz urodziny, nawet przyjaciele. Natomiast osoby, które nie posiadały konta na platformach społecznościowych, często były za to szykanowane. Traktowane je tak jakby brak konto na facebooku był równoznaczny z tym, że nie istniejesz w życiu dzisiejszego społeczeństwa. Nie raz spotkałem się z faktem, że ludzie w moim otoczeniu nie zadawali się z osobami nieposiadającymi social mediów. Osoby te były traktowane jak wyrzutki przez swoje odmienne podejście do social mediów.

Social Media są używane dziś , nie tylko do komunikacji ze znajomymi.Dzięki nim możemy obserwować poczynania naszych ulubionych modeli, aktorek czy zespołów muzycznych. Szukać ludzi o podobnych zainteresowaniach co my. Są one również ważnym źródłem informacji dla każdego z nas. Szybkość z jaką zmieniają się trendy, czy rozpowszechniają się wydarzenia na social mediach jest niesamowita. Osoby nie używające ich regularnie nigdy nie będą na bieżąco z wydarzeniami wokół nich. Nawet What’s Next bardzo polega na social mediach. Dzięki nim mamy łatwy sposób by informować osoby zainteresowane naszymi eventami o tym co organizujemy i nad czym pracujemy aktualnie.

Autor Maciej Łampicki